O NAS

mgr Małgorzata Auguścik
fizjoterapeutka uroginekologiczna

Miło mi gościć Panią/Pana na mojej stronie!

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, z tytułem magistra, na kierunku fizjoterapia. Po studiach, jednocześnie pracując w zawodzie, postanowiłam kontynuować działania w dziedzinie nauki i aktualnie  dokształcam się na studiach doktoranckich, zagłębiając się w dziedzinie uroginekologii.

Specjalizuję się w fizjoterapii uroginekologicznej, jest to terapia dotycząca pracy z kobietami w każdym okresie i na każdym etapie ich życia. Obejmuje terapię zaburzeń w obrębie miednicy mniejszej.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w jednym z krakowskich szpitali na oddziale ginekologicznym, gdzie zajmowałam się kobietami po operacjach brzusznych oraz pochwowych oraz na oddziale położniczym, gdzie miałam bezpośredni kontakt z kobietami rodzącymi i w połogu.

Aktualnie prowadzę gabinet fizjoterapii uroginekologicznej w Katowicach.. Zajmuję się także edukacją i propagowaniem wiedzy z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej wśród kobiet w szkołach rodzenia, prowadząc warsztaty profilaktyczne.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego, uczestniczę w kongresach i szkoleniach w zakresie fizjoterapii uroginekologicznej, bez przerwy podnosząc swoje kwalifikacje w tej dziedzinie.

Prywatnie jestem pasjonatką podróży- to magiczne, że można wciąż odkrywać coś nowego na naszej pięknej planecie. Sportowo- od lat jeżdżę konno i uwielbiam te fascynujące zwierzęta. W wolnym czasie, w okresie zimowym jestem instruktorem na stokach narciarskich.

Do zobaczenia w gabinecie!

CERTYFIKATY I UKOŃCZONE SZKOLENIA

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA

 • Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej- Moduły: I-VI. Szkolenie zakończone egzaminem z akredytacją Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego (CERTYFIKOWANA TERAPEUTKA UROGINEKOLOGICZNA)
 • Trening dna miednicy metoda BeBo®, moduł I
 • Rozstęp Mięśnia Prostego Brzucha (DRA) – terapia kompleksowa
 • Warsztat „Endometrioza i chroniczny ból miednicy”
 • Warsztat „Postępowanie w zespołach bolesnego miesiączkowania”
 • Powierzchniowa elektromiografia oraz stymulacja funkcjonalna (FES) w diagnozowaniu i terapii pacjentów z zaburzeniami czynności mięśni szkieletowych oraz nietrzymaniem moczu lub stolca
 • „ABC uroginekologii” z dr J. Kociszewskim
 • Ultrasonografia w fizjoterapii zaburzeń dna miednicy (USG)
 • Pessaroterapia- dobór pessarów
 • Pochwica (vaginismus) postępowanie fizjoterapeutyczne

FIZJOTERAPIA OGÓLNA

 • Terapia N.A.P.®Neuroortopedyczna Plastyczność zależna od Aktywności
 • Taping Rehabilitacyjny
 • Instruktor Nordic Walking
 • Fizjoterapia w geriatrii
 • Masaż klasyczny z elementami masażu sportowego i kosmetycznego

mgr Małgorzata Sikorska
fizjoterapeutka ortopedyczna/ manualna

Już w trakcie studiów rozwijała swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach między innymi terapii manualnej wg międzynarodowego standardu IFOMPT, kursie stabilizacji (stawów obwodowych, kręgosłupa i stawu skroniowo – żuchwowego) i innych.

Doświadczenie nabywała zarówno w placówkach publicznych, jak i w prywatnych ośrodkach rehabilitacyjnych pod okiem znanych w Polsce autorytetów w problematyce schorzeń kręgosłupa. Jest współautorką Centrum Fizjoterapii Kopalnia Zdrowia.

W swojej praktyce skupia się na dbaniu o dobre samopoczucie pacjentów z problemami w obrębie kręgosłupa, stawów obwodowych; po urazach i zabiegach operacyjnych.

Prywatnie od zawsze związana ze sportem. Doskonale wie, jak ważny dla osoby aktywnej jest szybki powrót do zdrowia. Sportowcy oprócz profesjonalnej pomocy mogą liczyć również na wskazówki i ćwiczenia prewencyjne dostosowane do swojej dyscypliny sportu, aby zminimalizować ryzyko kontuzji w przyszłości.

W praktyce wykorzystuje rozmaite techniki terapii manualnej oraz ćwiczeń opartych na koncepcji stabilizacji centralnej i stawów obwodowych. Bardzo dużo uwagi w czasie leczenia skupia na edukacji Pacjentów w temacie ergonomii pracy i wypoczynku, aby zminimalizować ryzyko nawrotu dolegliwości.

Kobieta nie do zatrzymania! Wszędzie jej pełno. Uwielbia podróże, taniec, sport w każdej możliwej formie. Nie uznaje rzeczy niemożliwych – dla niej to tylko kwestia czasu i znalezienia odpowiedniej trasy do tego celu.

Znajdziesz mnie tutaj